Sprawdź pozycje swojej firmy na wizytówce w Internecie zupełnie za darmo. Sprawdź pozycje teraz.

Czy Wizytówka Google jest za darmo? Darmowa Wizytówka Google!

google moja firma

Oszuści próbują wykorzystać naszą nieświadomość lub brak wiedzy, aby osiągnąć korzyści finansowe. Osoby nieuczciwe działają również w obrębie Wizytówki Google Moja Firma, przekonując nas, że usługa jest płatna. Nie daj się oszukać! Przeczytaj nasz artykuł na temat możliwych działań naciągaczy. 

1. Wizytówka Google – co to?

2. Wizytówka Google Moja Firma koszt.

3. Jak działają oszuści na Wizytówce Google Moja Firma?

4. Jak uniknąć oszustów z Wizytówki Google?

1. Wizytówka Google – co to?

Wizytówka Google Moja Firma to usługa oferowana przez Google, która umożliwia właścicielom firm utworzenie i zarządzanie swoim wirtualnym profilem na platformie Google. To narzędzie pomaga firmom być widocznym w wynikach wyszukiwania Google oraz na mapach Google.

2. Wizytówka Google Moja Firma koszt.

Utworzenie wizytówki Google jest w pełni darmową usługą, dlatego nie daj się oszukać osobom, które podszywają się pod pracowników Google albo po prostu grożą Ci, że usuną Twoją Wizytówkę z wyszukiwań. Oczywiście, możliwe jest skorzystanie z dodatkowych usług firm zewnętrznych — np. MojaFirma360, które oferują POZYCJONOWANIE WIZYTÓWKI, jednak jest to usługa DODATKOWA.

3.  Jak działają oszuści na Wizytówce Google Moja Firma?

Niejasne lub agresywne telefony 

Oszuści mogą dzwonić do firm, twierdząc, że reprezentują Google lub są „partnerem Google”, i mówić, że firma musi opłacić swoją wizytówkę, aby była lepiej widoczna. Mogą wywierać presję i twierdzić, że jeśli opłata nie zostanie uregulowana natychmiast, firma straci swoją obecność w wynikach wyszukiwania. To nieprawda! Google NIGDY nie kontaktuje się z użytkownikami bezpośrednio, jako pierwszy. Przedstawiciele Google kontaktują się wyłącznie z agencjami marketingowymi, które posiadają certyfikowanych specjalistów i przejdą proces certyfikacji przez Google.

Fałszywe e-maile i wiadomości

Oszuści mogą wysyłać e-maile lub wiadomości tekstowe, podobne do oficjalnych komunikatów od Google, sugerując, że firma musi zapłacić za utrzymanie swojej wizytówki lub aby uniknąć jej dezaktywacji.

Tworzenie fałszywych wizytówek

Czasem oszuści mogą tworzyć fałszywe wizytówki firm i domagać się opłat za ich „obsługę” lub „rejestrację”, sugerując, że są to opłaty wymagane przez Google.

Brak szczegółów

Oszuści mogą celowo omijać podawanie szczegółów dotyczących opłat, warunków lub dokładnych usług, aby wprowadzić w błąd firmy.

4. Jak uniknąć oszustów z Wizytówki Google?

Aby uniknąć wpadnięcia w pułapkę oszustów podszywających się pod specjalistów od Google, zalecamy:

Zweryfikowanie tożsamości rzekomego pracownika Google

Przedstawiciele Google nigdy nie kontaktują się pierwsi. Dlatego jeśli pierwsza zadzwoni albo napisze do Ciebie osoba podająca się za pracownika Google – rozłącz się.

Nie podawanie informacji finansowych

Nie udzielaj informacji o płatnościach lub kontach bankowych na podstawie telefonów lub wiadomości e-mail, które wydają się podejrzane.

Kontakt z Google bezpośrednio

Jeśli masz wątpliwości co do jakiejkolwiek oferty lub komunikatu, sam skontaktuj się z Google Support bezpośrednio, aby potwierdzić jej autentyczność.

Sprawdzanie ofert

Jeśli ktoś twierdzi, że wizytówka Google jest płatna, sprawdź to samodzielnie na oficjalnej stronie Google My Business.

Pamiętaj! Google Moja Firma oferuje darmowe narzędzia do zarządzania wizytówką swojej firmy, a opłaty mogą występować tylko w przypadku dodatkowych usług, które oficjalnie NIE są oferowane przez Google. Nie ufaj tym, którzy oferują Ci założenie Wizytówki Google za dodatkową opłatę.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest