Sprawdź pozycje swojej firmy na wizytówce w Internecie zupełnie za darmo. Sprawdź pozycje teraz.

Jak odzyskać dostęp do wizytówki Google?

google moja firma

Wizytówka Google może być wartościowym elementem marketingu. Nawet 98% użytkowników Internetu sprawdza opinie o firmach i miejscach na Mapach Google! To ogromny potencjał, którego nie można pominąć. Co jednak w sytuacji kiedy ktoś inny przejął wizytówkę Google twojej firmy? Jak odzyskać wizytówkę Google?

Każda wizytówka Google by otrzymała pełną funkcjonalność, musi zostać zweryfikowana. O tym procesie możesz przeczytać w naszym artykule „Jak założyć wizytówkę Google?”. Może się jednak zdarzyć, że już po weryfikacji trafi ona w ręce byłego pracownika, agencji reklamowej lub konkurencji. Co wtedy możemy zrobić? Należy odzyskać wizytówkę Google i przejść ponownie proces jej weryfikacji.

Odzyskiwanie dostępu do wizytówki Google

Jeżeli nasza wizytówka Google posiada już właściciela, należy rozpocząć proces jej odzyskiwania. W tym celu na wizytówce Google wybieramy przycisk „Jesteś właścicielem tej firmy?”, a następnie prosimy o dostęp do wizytówki Google. Jest to pierwszy i obowiązkowy krok na drodze do odzyskania wizytówki Google. Po wysłaniu naszej prośby użytkownik, który ma do niej dostęp, otrzyma email z prośbą o nadanie nam uprawnień. Może go zignorować i nie nadać nam uprawnień – co wtedy?

W takiej sytuacji spokojnie przechodzimy do kolejnego etapu odzyskiwania wizytówki Google. Jeżeli w ciągu 7 dni od przesłania naszej prośby nie będzie na nią żadnej odpowiedzi lub odpowiedź będzie negatywna, rozpoczynamy procedurę ponownej weryfikacji. Co ona oznacza? W ciągu 14 dni od zgłoszenia na adres firmy zostanie przesłany list ze specjalnym kodem weryfikacyjnym. Po jego otrzymaniu wpisujemy go na stronie Google Moja Firma i odzyskujemy dostęp do wizytówki w Google. Chociaż jest to proces stosunkowo prosty, to niestety wymaga czasu. W pierwszej kolejności musimy oczekiwać kilka dni na reakcję aktualnego właściciela. Następnie czekamy nawet 2 tygodnie na list z Google. Na szczęście po zakończeniu całego procesu mamy 100% pewności, że odzyskamy dostęp do naszej wizytówki w Google.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest