Sprawdź pozycje swojej firmy na wizytówce w Internecie zupełnie za darmo. Sprawdź pozycje teraz.

Jak usunąć zdjęcie z wizytówki Google?

google moja firma

Wizytówka Google to dzisiaj najpopularniejsze źródło czerpania wiedzy o firmach. Nawet 98% użytkowników Google korzysta z tej funkcjonalności. Warto więc zadbać o to, jak prezentuje się nasza firma. Niestety nie na wszystko mamy wpływ — w tym na zdjęcia publikowane przez Klientów. Jak usunąć niewłaściwe zdjęcia z wizytówki Google?

Google bardzo dużą uwagę w wizytówkach Google przykłada do autentyczności. Właściciel firmy ma m.in. ograniczone możliwości reagowania na opinie (o tym Jak usunąć negatywną opinię w Google pisaliśmy tutaj). Podobnie jest ze zdjęciami. Zdjęcia przedstawiające nasze usługi, produkty czy firmę może dodać do profilu każdy! Jeżeli zależy nam na wizerunku firmy, sami starannie dobieramy publikowane materiały, jedno złe zdjęcie może zniweczyć całą naszą pracę — co wtedy robić?

Usuwanie zdjęcia z wizytówki Google

Jeżeli niefortunne zdjęcie dodał użytkownik mający dostęp do naszej wizytówki Google, sprawa jest banalnie prosta. Musi on zalogować się do swojego konta i usunąć wybrane zdjęcie. Niestety problem pojawia się kiedy negatywne zdjęcie opublikuje ktoś z zewnątrz.

W takiej sytuacji nasza możliwość reakcji jest bardzo ograniczona. Pozostają nam 2 możliwości. Po pierwsze, jeżeli wiemy kto dodał zdjęcie, możemy się z nim skontaktować i poprosić o jego usunięcie. Jeżeli niestety nie wiemy kto kryje się za użytkownikiem musimy skorzystać z opcji „Zgłoś problem”.

Jak zgłosić zdjęcie w wizytówce Google?

Aby zgłosić problem ze zdjęciem opublikowanym na naszej wizytówce Google, należy otworzyć wybrane zdjęcie, a następnie w prawym górnym rogu wybrać ikonę flagi. Pojawi się napis „Zgłoś problem”. Klikamy w ten przycisk. Pojawi się okno z pytaniem dlaczego chcemy zgłosić wybrane zdjęcie. Dodatkowo możemy zostawić krótki komentarz, który pomoże specjalistą Google podjąć decyzję czy zdjęcie powinno zostać usunięte. Niestety samo zgłoszenie nie gwarantuje usunięcia. Jeżeli mimo zgłoszenia wybrana fotografia nadal widnieje na naszej wizytówce, można ją zgłaszać wielokrotnie, co powinno zwiększyć szanse na usunięcia.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest