Sprawdź pozycje swojej firmy na wizytówce w Internecie zupełnie za darmo. Sprawdź pozycje teraz.

Jak założyć wizytówkę Google?

google moja firma

Wizytówka Google to darmowa usługa udostępniona przez wyszukiwarkowego giganta, która łączy w sobie tradycyjną firmową wizytówkę z agregatorem opinii. Chyba każdy z użytkowników Internetu miał styczność z wizytówką Google – oferuje ona zarówno podgląd firmy na mapie, wystawienie opinii, dodanie zdjęć z firmy, a w ostatnich latach rozwinięto jej funkcje informacyjne dla właścicieli.

Dzisiaj rozbudowana wizytówka Google może pełnić podobną funkcję co portale społecznościowe. Jeżeli posiadasz zweryfikowane konto, możesz nie tylko dodawać zdjęcia czy filmy, ale także publikować krótkie informacje o firmie, promocjach, a nawet branżowe artykuły! Taka ilość opcji sprawia, że coraz więcej osób zwraca uwagę na wizytówkę w Google.

Zakładanie wizytówki Google Moja Firma

Do założenia wizytówki Google niezbędne jest posiadanie konta Google. Po jego założeniu możemy od razu przejść do panelu Google Moja Firma. W pierwszym kroku będzie potrzeba… oczywiście nazwa twojej firmy. Możesz dodać ją samodzielnie lub wyszukać z listy dostępnych miejsc (jeżeli jakiś użytkownik dodał już twoją firmę wcześniej).

W kolejnym kroku zostaniesz poproszony o podanie adresu firmy – ma to bardzo duże znaczenie! Po pierwsze: jeżeli twoja firma świadczy usługi stacjonarnie, to będzie ona widoczna właśnie pod tym adresem! Po drugie, w kolejnym etapie niezbędna będzie weryfikacja wizytówki Google, która nastąpi właśnie za pośrednictwem podanego adresu.

Ok, masz już dodany adres – czas na kontakt do ciebie. Google Moja Firma oferuje możliwość podania adresu url strony internetowej oraz numeru telefonu. Oczywiście nie musisz podawać ani adresu strony, ani numeru telefonu, ale jest to ważne dla osób wyszukujących firm w Internecie.

Weryfikacja wizytówki Google

Ostatnim krokiem, o którym była już mowa, jest weryfikacja wizytówki. W ciągu 14 dni od założenia wizytówki Google, na adres firmy, przyjdzie list z Google. W środku będzie znajdował się unikalny kod weryfikacyjny, który należy wpisać w wizytówce Google. Zanim przejdziesz weryfikację, twoja wizytówka będzie widnieć, jako „niezweryfikowana” i nie wszystkie opcje będą dostępne! Po zakończeniu weryfikacji odblokowane zostaną wszystkie możliwości wizytówki, a dodatkowo nie będzie możliwości przejęcia twojego konta przez inne osoby!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest